book editing - ویراستاری کتاب

ویراستاری کتاب

ویراستاری کتاب یکی از مراحلی است که در برخی موارد توسط نویسندگان، مترجمین و حتی ناشران نادیده گرفته می‌شود. محتوای کتاب در صورت ویراستاری کیفیت بسیار بالایی خواهد یافت و از این رو توصیه می‌شود که از ویراستاری در مراحل چاپ کتاب استفاده گردد. با موسسه چاپ کتاب اندیشه همراه باشید تا درباره ویراستاری کتاب اطلاعات بیشتری کسب کنید و با خدمات ما در این زمینه آشنا شوید.

انواع ویراستاری کتاب

ویراستاری محتوایی و علمی: نوع اول ویراستاری بر روی محتوای کتاب اعمال می‌شود. در این نوع ویراستاری، یک متخصص درحوزه مرتبط با کتاب آن را بررسی کرده و صحت آن را مورد تایید قرار می‌دهد. برای مثال فرض کنید شما کتابی در زمینه نظریه نسبیت انیشتین نوشته یا ترجمه کرده‌اید. در این صورت یک استاد فیزیک باید کتاب شما را بررسی نماید و اطمینان حاصل کند که مطالب نوشته شده با اصول علمی مطابقت دارد. همچنین در کتاب‌های رمان نیز بهتر است از یک ویراستار حرفه‌ای کمک بگیرید تا ایرادات احتمالی کتاب را بررسی و قبل از چاپ نسبت به رفع آن‌ها اقدام نمایید.

ویراستاری نگارشی: در ویراستاری نگارشی کتاب از نظر رعایت اصول املایی و نگارشی بررسی می‌شود. غلط‌های املایی، علائم نگارشی، جمله بندی‌ها و استفاده از لغات مناسب در این نوع ویراستاری مورد بررسی قرار می‌گیرد. استفاده از ویراستاری نگارشی تضمین کننده روان بودن متن، بدون غلط بودن آن و داشتن جمله بندی‌های مناسب خواهد بود. توصیه ما این است که نویسندگان و مترجمین تحت هر شرایطی ویراستاری نگارشی را در دستور کار خود قرار دهند. عدم استفاده از این نوع ویراستاری می‌تواند سبب اعتراض خوانندگان کتاب شما به اهمال کاری‌های احتمالی باشد.

خدمات موسسه اندیشه در زمینه ویراستاری

موسسه چاپ کتاب اندیشه آمادگی دارد در زمینه ویراستاری و ادیت کتاب با نویسندگان و مترجمین گرامی همکاری نمایید. در زمینه ویراستاری محتوایی و علمی، موسسه اندیشه با اساتید برجسته‌ای در زمینه‌های مختلف علمی و ادبی همکاری دارد. بنابراین شما می‌توانید با اطمینان خاطر نسبت به بهبود کیفیت علمی و ادبی کتاب خود از این نوع ویراستاری استفاده نمایید.

در زمینه ویراستاری نگارشی نیز این موسسه با دانشجویان و اساتید زبان و ادبیات فارسی همکاری دارد. حاصل این همکاری ویراستاری نگارشی کتاب‌ها با کیفیت مناسب می‌باشد. تمامی کتاب‌های این موسسه توسط ویراستاران حرفه‌ای و با تجربه بررسی  و اصلاح می‌گردد.

برای استفاده از خدمات ویراستاری موسسه اندیشه می‌توانید به صفحه تماس با ما مراجعه نمایید. شما می‌توانید از مشاوره رایگان موسسه اندیشه در زمینه چاپ کتاب استفاده نمایید. این مشاوره به شما در شناخت بهتر مراحل چاپ کتاب از جمله ویراستاری کتاب کمک خواهد نمود. همچنین می‌توانید از خدمات رایگان موسسه چاپ کتاب اندیشه از جمله محاسبه آنلاین هزینه چاپ کتاب به صورت آنلاین استفاده نمایید.