writing book - چاپ کتاب تالیفی

چاپ کتاب تالیفی

در مطالب قبلی درباره چاپ کتاب ترجمه و نحوه انجام این کار توضیحاتی ارائه شد. در این مقاله قصد داریم شما را به چاپ کتاب تالیفی و مراحل انجام این کار آشنا سازیم. موسسه چاپ کتاب اندیشه مفتخر است که در طول سالیان گذشته موفق به چاپ ده‌ها کتاب از نویسندگان سرشناس ایرانی شده است. تجربه ما در این زمینه در کنار دانش و توانایی نویسندگی شما، می‌تواند منجر به چاپ یک اثر ارزشمند و فاخر گردد. برای آشنایی با مراحل چاپ کتاب تالیفی و خدمات ما در این زمینه با سایت چاپ کتاب اندیشه همراه باشید.

مزایای چاپ کتاب تالیفی

چاپ کتابی که توسط یک نویسنده داخلی به رشته تحریر درآمده است از چند جنبه قابل توجه است. نخست اینکه در برخی از حوزه‌های فرهنگی و تاریخی هیچ کتاب خارجی را نمی‌توان یافت و ناگزیر باید کتابی توسط نویسنده داخلی تالیف شود. برای مثال درباره مسائل فرهنگی، هنری، تاریخی، معماری و جغرافیایی ایران تنها یک ایرانی می‌تواند کتابی بنویسد.

مزیت دیگر کتاب تالیفی این است که نویسنده به خوبی با روحیات و ویژگی‌های شخصیتی مردم آشنایی دارد و می‌تواند هنجارها را شناخته و در مسیر آن‌ها حرکت نماید. برای مثال برخی از کتاب‌های حوزه مالی و کسب ثروت تنها در بافت کشوری مانند آمریکا قابل پیاده سازی هستند. از سوی دیگر فرصت‌هایی در داخل کشور وجود دارد که ممکن است در کشورهای دیگر چنین فرصت‌هایی وجود نداشته باشد.

در نهایت مزیت دیگر چاپ کتاب تالیفی این است که می‌توان از دانش مختصصان داخلی نهایت استفاده را برد. برای مثال در هر سال ده‌ها کتاب توسط اساتید دانشگاه‌های ایرانی نگارش یافته و توسط انتشارات معتبری مانند الزویر و اشپرینگر به چاپ می‌رسند. بدیهی است که اگر این اساتید دانش خود را به زبان فارسی در اختیار دانشجویان و پژوهشگران حوزه مربوطه خود قرار دهند نیازی به ترجمه آثار خارجی وجود نخواهد داشت. برخی از کتاب‌های تالیف شده در ایران در دانشگاه‌های معتبر جهان تدریس می‌گردند.

مراحل چاپ و خدمات ما در این زمینه

برای چاپ کتاب تالیفی نخستین کار این است که نویسنده فایل اولیه کتاب خود را در اختیار ناشر قرار دهد. موسسه چاپ کتاب اندیشه پس از دریافت فایل اولیه کتاب، مراحل صفحه آرایی، طراحی جلد، ویراستاری، اخذ مجوزها و چاپ و صحافی کتاب را به انجام می‌رساند. در هر مرحله بین همکاران ما و نویسندگان ارتباطی تنگاتنگ برقرار خواهد بود تا بهترین شیوه کار به انجام برسد. در نهایت پس از یک الی دو ماه کتاب نهایی آماده خواهد شد.

قابل ذکر است که تمامی این مراحل توسط این موسسه به انجام خواهد رسید. پیش از شروع و در طی فرایند چاپ کتاب، شما می‌توانید از خدمات مشاوره رایگان ما در زمینه چاپ کتاب استفاده نمایید. همچنین می‌توانید از خدمات آنلاین ما از جمله بخش محاسبه هزینه چاپ کتاب به صورت رایگان استفاده نمایید.