memories book2 - چاپ کتاب خاطرات

چاپ کتاب خاطرات

بسیاری از مردم در طول زندگی خود خاطراتی دارند که شاید برای سایر افراد نیز جالب باشد. برخلاف تصور بیشتر مردم که فکر می‌کنند فقط افراد مهم باید خاطرات خود را بنویسند، اما خاطرات هر فردی از زندگی خود ارزشمند و قابل توجه است. با چاپ کتاب خاطرات خود می‌توانید بافت فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سایر نکات مهم درباره زمانه خود را به دیگران و به خصوص آیندگان منتقل کنید. در ادامه با خدمات موسسه چاپ کتاب اندیشه در حوزه چاپ کتاب خاطرات بیشتر آشنا خواهید شد.

مراحل چاپ کتاب خاطرات

گام اول: نوشتن کتاب خاطره

برای چاپ یک کتاب باید ابتدا آن را بنویسید. نوشتن کتاب خاطره همانند نوشتن داستان است. برای این کار ابتدا باید سرفصل‌های کلی کتاب خود را تعیین کنید. در این گونه کتاب‌ها معمولاً از خط زمانی استفاده می‌شود، برای مثال کودکی، نوجوانی، بزرگسالی، سالمندی یا به صورت سال به سال. البته در برخی کتاب‌های نیز خاطرات جالب بدون ترتیب زمانی در یک کتاب ارائه می‌شود. پس از مشخص نمودن سرفصل‌ها باید شروع به نوشتن خاطرات خود با جزئیات متناسب نه زیاد و نه کم بکنید. همچنین در صورتی که برخی از خاطرات شما با افراد دیگری مشترک است می‌توانید برای افزایش صحت خاطرات از آنان نیز نظرخواهی نمایید.

+ آشنایی کامل با نحوه نوشتن کتاب زندگینامه

گام دوم: چاپ کتاب خاطره

در گام بعدی باید خاطرات خود را که به صورت مدون نگارش یافته است به ناشر تحویل دهید تا برای چاپ آن اقدام نماید. این گام نیز شامل چند مرحله است. قبل از چاپ باید تصمیم بگیرید که آیا کتاب شما نیاز به ویراستاری دارد یا خیر. پس از آن باید با همکاری ناشر نسبت به طراحی جلد و صفحه آرایی متن کتاب خود اقدام نمایید. این کار به صورت مشترک انجام می‌گیرد و نظرات شما در طراحی جلد و صفحه آرایی داخلی کتاب اعمال می‌شود. در نهایت کتاب برای اخذ مجوزها به نهادهای مربوطه ارسال می‌شود و پس از اخذ این مجوزها برای چاپ و صحافی به چاپخانه فرستاده می‌شود.

هزینه و تیراژ چاپ کتاب خاطره

اگر شما از طریق یک ناشر معتبر اقدام به چاپ کتاب خاطره خود نمایید می‌توانید با هزینه بسیار پایین کتاب خود را به چاپ برسانید. همچنین توصیه ما این است که در چاپ نخست تعداد محدودی از کتاب خود را به چاپ برسانید. اگر کتاب شما بازخورد مناسبی از طرف دوستان، آشنایان و منتقدان دریافت کرد می‌توانید کتاب خود را با تیراژ‌های بالاتری به چاپ برسانید. همچنین به دلیل ظهور نرم افزارهای کتابخوان و فروش الکترونیکی کتاب‌ها، می‌توانید بدون هزینه نسبت به عرضه کتاب خود در این پلتفرم‌ها اقدام نمایید و پس از دریافت بازخورد اقدام به چاپ‌های بعدی خود نمایید.

خدمات موسسه چاپ کتاب اندیشه

موسسه چاپ کتاب اندیشه با دارا بودن چندین انتشارات زیرمجموعه خود توانسته است در طی سالیان اخیر صدها کتاب را به چاپ برساند. برخی از این کتاب‌ها بسیار پرفروش بوده و به چاپ‌های بعدی نیز رسیده‌اند. شما نیز می‌توانید برای چاپ کتاب خاطرات خود از خدمات مشاوره رایگان ما استفاده نمایید. همچنین این موسسه در کمترین زمان نسبت به چاپ کتاب شما اقدام خواهد نمود.