medical books - چاپ کتاب پزشکی

چاپ کتاب پزشکی

حوزه‌های مختلف علوم پزشکی طیف گسترده‌ای از رشته‌های دانشگاهی را تشکیل می‌دهند. رشته‌های علوم پزشکی جزو پیش‌روترین رشته‌های علمی در جهان هستند و به همین دلیل سالانه هزاران کتاب علمی بسیار معتبر در حوزه علوم پزشکی در سراسر دنیا به چاپ می‌رسد. به دلیل نیازهای جامعه علمی، دانشجویان و اساتید این رشته‌ها به کتاب‌های به روز و جدید، خدمات چاپ کتاب پزشکی شامل کتاب‌های تالیفی و ترجمه در موسسه چاپ کتاب اندیشه ارائه می‌گردد. با ما همراه باشید تا با مراحل چاپ کتاب در حوزه علوم پزشکی و خدمات ما در این زمینه بیشتر آشنا شوید.

انواع کتاب‌ها در چاپ کتاب پزشکی

به صورت کلی دو نوع از کتاب‌های پزشکی قابل ترجمه یا قابل تالیف وجود دارند که در ادامه این دو نوع کتاب را بیشتر توضیح خواهیم داد.

کتاب‌های آکادمیک: این نوع کتاب‌ها در دانشگاه‌ها و توسط اساتید و دانشجویان پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای مثال کتاب‌های اصول طب داخلی هاریسون یا خلاصه روانپزشکی کاپلان تنها توسط جامعه دانشگاهی قابل استفاده است و عموم مردم نمی‌توانند این کتاب‌ها را مطالعه کنند. دانشجویان و اساتید رشته‌های پزشکی می‌توانند نسبت به ترجمه و تالیف چنین کتاب‌هایی اقدام نمایند و آن را به چاپ برسانند. قابل ذکر است که در انتخاب این کتاب‌ها باید نهایت دقت به کار رود تا هم کتابی علمی انتخاب گردد و هم از نظر فروش نیز قابل قبول باشد.

کتاب‌های عمومی: این نوع کتاب‌ها تمامی اعضای جامعه را به عنوان مخاطب هدف قرار می‌دهند. سبک ترجمه یا نگارش این کتاب‌ها بسیار روان و ساده می‌باشد و اصول کلی مربوط به سلامتی، بیماری‌ها و مراقبت از خود را معرفی می‌کنند. چنین کتاب‌هایی معمولاً با استقبال بیشتری در زمینه فروش مواجه می‌شوند. بنابراین می‌توان در زمینه ترجمه یا تالیف این کتاب‌ها اقدام نمود.

سایر طبقه‌بندی‌ها: علاوه بر طبقه بندی کتاب‌های پزشکی به دو دسته آکادمیک و عمومی می‌توان طبقه‌بندی‌های دیگری نیز از کتاب‌های حوزه پزشکی ارائه داد. دانشجویان و پژوهشگران حوزه پزشکی می‌توانند نسبت به چاپ کتاب پزشکی در رشته‌ها و حوزه‌های متنوعی مانند تخصص‌های مختلف پزشکی از جمله روانپزشکی، قلب، مغز و اعصاب، پوست و همچنین پرستاری، مامایی، بهداشت، آمار زیستی، طب‌های مکمل و رشته‌های علوم پایه اقدام نمایید.

مراحل چاپ کتاب‌های علوم پزشکی

برای چاپ کتاب پزشکی باید ابتدا کتابی را برای ترجمه انتخاب کنید یا کتابی را تالیف نمایید. برای انتخاب کتاب مناسب ترجمه بهتر است از سایت‌های معتبری که میزان فروش و محبوبیت کتاب‌ها را رتبه‌بندی می‌کنند استفاده نمایید. پس از ترجمه یا تالیف کتاب می‌توانید آن را به همکاران ما در موسسه چاپ کتاب اندیشه ارسال نمایید. پس از دیافت فایل اولیه کتاب، سایر مراحل چاپ کتاب از جمله صفحه آرایی، طراحی جلد، اخذ مجوزهای وزارت ارشاد و کتابخانه ملی، ویراستاری و چاپ و صحافی توسط موسسه اندیشه انجام خواهد گرفت. در نهایت شما کتابی با بالاترین کیفیت را به صورت چاپ شده و با مجوزهای قانونی دریافت خواهید کرد.

شما می‌توانید ضمن تماس با موسسه اندیشه از مشاوره رایگان ما در زمینه چاپ کتاب پزشکی استفاده نمایید. همکاران ما به تمامی سوالات شما در این حوزه پاسخ خواهند داد تا بتوانید تصمیمی درست برای چاپ کتاب خود بگیرید. همچنین شما می‌توانید از امکانات رایگان سایت موسسه چاپ کتاب اندیشه از جمله بخش محاسبه آنلاین هزینه چاپ کتاب استفاده نمایید.