کتاب قدرت انضباط شخصی

کتاب قدرت انضباط شخصی منتشر شد

کتاب قدرت انضباط شخصی: چگونه از خودکنترلی و استحکام روانی برای رسیدن به اهداف‌تان استفاده کنید تالیف دنیل والتر توسط انتشارات اندیشه آگاه ترجمه و چاپ شد. کتاب قدرت انضباط شخصی یکی از کتاب‌های پرفروش سال ۲۰۲۰ بوده است و نقدهای بسیار مثبتی در وبسایت‌های مختلف فروش و ارزیابی کتاب‌ها داشته است. این کتاب در وبسایت آمازون و گودریدز امتیازهای بسیار بالایی دریافت کرده است.

ویژگی اصلی کتاب قدرت انضباط شخصی این است که با داشتن متنی بسیار ساده و آسان به بررسی علمی انضباط شخصی پرداخته است. رویکرد علمی به همراه داستان‌های جالب، راه موفقیت و داشتن نظم و انضباط را برای خوانندگان هموار می‌سازد.

اطلاعات کلی کتاب قدرت انضباط شخصی

نام کامل: قدرت انضباط شخصی: چگونه از خودکنترلی و استحکام روانی برای رسیدن به اهداف‌تان استفاده کنید

نویسنده: دنیل والتر

سال چاپ: ۱۴۰۰

تعداد صفحات: ۱۷۶

ناشر: انتشارات اندیشه آگاه

معرفی کوتاه کتاب قدرت انضباط شخصی

تکاوران نیروی دریایی منظم‌ترین افراد در جهان هستند. پیوستن به جمع تکاوران نیروی دریایی بسیار دشوار است چرا که فرایند پذیرش در این نیرو به آموزش بسیار سختی نیاز دارد و بیشتر سربازانی که این برنامه آموزشی را شروع می‌کنند قبل از پایان مرحله اول، آن را ترک می‌کنند. سربازانی که آموزش خود را کامل می‌کنند می‌فهمند که ذهن، قدرتمندتر از آن چیزی است که قبلاً تصور می‌کردند. از آنجا که آن‌ها از توان ذهنی لازم برای موفقیت به عنوان یک تکاور نیروی دریایی برخوردار شده‌‌اند، برای موفق شدن در هر مأموریتی که به آن اعزام می‌شوند، مجهز هستند. در این کتاب به برخی از استراتژی‌هایی که در طول آموزش تکاوران مورد استفاده قرار می‌گیرند اشاره شده است.

یکی از معروف‌ترین معابد بودایی ذن در جهان، معبد شائولین در چین است. در تاریخ آمده است که این معبد حدود ۱۵۰۰ سال پیش و هنگامی‌که یک معلم بودایی به نام بودابادرا از هند وارد چین شد، تأسیس شد. او به این نتیجه رسید که تعالیم بودایی باید از استاد به یادگیرنده منتقل شود. پیش از این، راهبان بودایی معمولاً به تفسیرهای مکتوب و متون مقدس متکی بودند. امپراطور چین از ایده بودابادرا تحت تأثیر قرار گرفت و در نتیجه بودجه لازم برای ساخت معبد را در اختیار وی قرار داد. راهبان نه تنها در امور معنوی بلکه در ورزش‌های رزمی نیز آموزش می‌دیدند و تا به امروز نیز به دلیل مهارت‌های عالی‌شان در مبارزه،‌ برای بیشتر افراد شناخته شده هستند. به آن‌ها یک سری از حرکت‌های خاص از جمله تکنیک «سر آهنین» آموزش داده می‌شود. راهبی که در این حرکت به کمال رسیده است قادر است با پیشانی خود یک بلوک بتونی را بشکند. راهبان چنان به تخصص و مهارت می‌رسند که غالباً به سراسر دنیا سفر می‌کنند تا مهارت‌های خود را برای مخاطبان زیادی به نمایش بگذارند. با وجود چندین تخریب و حمله در طول تاریخ، راهبان هنوز در این معبد اقامت دارند.

راهبان رأس ساعت ۵ صبح روز خود را شروع می‌کنند و ساعت ۱۱ شب روز آن‌ها به پایان می‌رسد و در این مدت در سه فعالیت اصلی شرکت می‌کنند. فعالیت‌های ضروری معبد مانند تهیه غذا و نظافت، کونگ‌فو و مطالعه آیین بودا. همه راهبان چندین ساعت در طول روز را به ورزش‌های طاقت‌فرسا و همچنین آموزش‌های سخت معنوی و ذهنی می‌پردازند. آن‌ها از داشتن هرگونه سود و منافع خارج از معبد منع شده‌اند و دارایی‌های مادی بسیار کمی دارند. هنگامی‌که راهبان به معبد می‌پیوندند، باید سر خود را بتراشند تا از طریق آن به تعالیم بودا سوگند وفاداری یاد کنند و نشان دهند که مایل به ترک وابستگی به دارایی‌های مادی خود هستند. اما راز راهبان بودایی در رسیدن به چنین سطح بالایی از انضباط شخصی چیست؟

شما می‌توانید هر چیزی که در زندگی‌تان می‌خواهید را داشته باشید به شرطی که برای تلاش کردن آماده باشید و همه چیزهایی که برای رسیدن به مقصد لازم دارید، در بین صفحات این کتاب پنهان شده است. اگر آماده‎‌اید اتلاف وقت برای فعالیت‌های بی‌ثمر را متوقف کنید، پس اصولی که قرار است در این کتاب بخوانید را به کار بگیرید تا بتوانید در شرایط فعلی خود یک تغییر اساسی را تجربه کنید.

روش‌های خرید کتاب قدرت انضباط شخصی

خرید نسخه الکترونیکی از فیدیبو

0 پاسخ ها

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *