مخاطبان کتاب

چگونه کنجکاوی مخاطبان کتاب را بیشتر کنیم؟

یکی از نکات مهمی که نویسنده کتاب و ناشر باید به آن توجه نمایند جذاب بودن کتاب است. برانگیختن حس کنجکاوی مخاطبان کتاب باعث می‌شود که فروش کتاب به طرز محسوسی افزایش یابد. شاید شما نیز به دلیل طراحی جلد زیبا، استفاده از شکل و جنس کاغذ خاص یا یک مقدمه اسرارآمیز به یک کتاب علاقه‌مند شده باشید. در این مقاله شما را با روش‌هایی آشنا خواهیم کرد که سبب تحریک کنجکاوی مخاطبان کتاب شما می‌شود. با موسسه چاپ کتاب اندیشه همراه باشید.

برانگیختن کنجکاوی مخاطبان کتاب

طراحی جلد را جدی بگیرید: یکی از مهم‌ترین بخش‌های کتاب به غیر از محتوای آن، طراحی جلد است. طراحی جلد اولین نقطه ارتباط خوانندگان با کتاب شماست. برخی از افراد در این بخش از طرح‌های آماده و بسیار ساده استفاده می‌کنند. توصیه ما این است که برای طراحی جلد از یک طراح حرفه‌ای و باتجربه کمک بگیرید. طراحی جلد کتاب باید متناسب با محتوای کتاب باشد و مخاطب را تشویق به برداشتن و ورق زدن کتاب شما نماید.

از بالاترین کیفیت چاپ استفاده کنید: در مرحله چاپ کتاب استفاده از کاغذهایی با جنس منحصربه‌فرد و بهره‌گیری از دستگاه‌های چاپ باکیفیت بالا اهمیت زیادی دارد. حتماً شما هم کتاب‌هایی با جنس کاغذ نامرغوب و باکیفیت چاپ و رنگ بسیار ضعیف را دیده‌اید. چنین کتاب‌هایی حتی باوجود داشتن محتوای جذاب، به‌نوعی مخاطبان را دفع می‌کنند.

از صفحه آرایی زیبا و جذاب استفاده کنید: صفحه آرایی نیز همانند طراحی جلد توسط یک طراح و صفحه آرا انجام می‌گیرد. در واقع صفحه‌آرایی محتوای کتاب شما را در یک قالب زیبا ارائه می‌دهد. استفاده از صفحه‌آرایی ساده و در عین حال زیبا باعث یک پارچگی و جذابیت داخل کتاب شما می‌شود.

مقدمه خوبی برای کتاب خود بنویسید: بسیاری از افرادی که جذب کتاب شما می‌شوند مقدمه کتاب شما را مطالعه می‌کنند تا تصمیم به خرید کتاب بگیرند. مقدمه شما باید گویای محتوای کتاب باشد. در این بخش نباید اطلاعات اصلی کتاب  را لو دهید بلکه باید مخاطب را تشویق به مطالعه متن اصلی کتاب کنید.

جمع‌بندی

در این مقاله نسبتاً کوتاه با چهار عنصر اصلی که کنجکاوی مخاطبان کتاب شما را برای خرید و مطالعه کتاب‌تان برمی‌انگیزانند آشنا شدید. رعایت این موارد در کنار محتوای ارزشمند، کتاب شما را در بین خوانندگان محبوب خواهد کرد. البته بخش زیادی از کارهایی که در بالا شرح داده شد می‌تواند توسط یک ناشر حرفه‌ای انجام گیرد. موسسه چاپ کتاب اندیشه آماده چاپ کتاب شما با صفحه آرایی، طراحی جلد و چاپ باکیفیت است. برای استفاده از خدمات مشاوره رایگان موسسه اندیشه، با ما تماس بگیرد.

0 پاسخ ها

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *